Поручительство – обов’язки і ризик поручителя

26 Не будь серед тих, хто поруку дає, серед тих, хто поручується за борги:
27 коли ти не матимеш чим заплатити, нащо візьмуть з-під тебе постелю твою?
(Пр.22:26,27)

 

Хтось хоче взяти кредит, і для цієї мети йому потрібний поручитель – так буває не завжди, тому що часто банки видають кредит без зайвих довідок і поручителів на різні потреби. Але бувають все-таки випадки, коли при одержанні великої суми кредиту позичальникові потрібні поручителі. І в цьому випадку він звертається з таким проханням до своїх родичів і знайомим. Часто люди, не задумуючись підписуються під договором поручительства, навіть не спробувавши прочитати його.
От отут і ховаються підвідні камені поручительства для самого поручителя.
Банкові потрібна гарантія повернення кредиту, і саме для цих цілей вони і вводять обов’язкову наявність поручителя при оформленні позикових документів. Фактично банк одержує у своє розпорядження добровільного гаранта повернення кредиту, тому що поручитель, підписуючи договір поручительства, зобов’язується з особистих коштів повернути кредит за основного позичальника у випадку несплати ним боргу по кредиту.
Чисто по-простому можна пояснити це на прикладі:
• Дядько Вася бере кредит
• Ви поручитель дядька Васі
• Вася втрачає будинок, роботу, джерела заробітку і перестає платити свій кредит
• Суд зобов’язує вас вносити щомісячну плату, тому що дядько Вася неплатоспроможний, а ви зобов’язалися гарантувати зворотність його кредиту
• Ви платите по кредиту – можуть навіть зробити автоматичне утримання з заробітної плати
От така в загальному ситуація з кредитами і поручительством. Тому при виникаючих подібних пропозиціях треба сто разів подумати, перш ніж вирішити на те, щоб стати поручителем, тому що багато випадків, коли навіть близькі родичі ставали заклятими ворогами із-за конфліктів, пов’язаним з боргами по кредиту і зобов’язаннях поручителів, і тому можна сказати, що недоліки кредитів, такі, як поручительство, продовжуються зберігатися на ринку кредитування населення.

 

Комментировать