Де придбати житло в кредит? Рейтинг банків

Розглянемо  житло в кредит (первинний і вторинний ринок, ремонт)

А) Рейтинги кредитів на купівлю житла на вторинному ринку (гривня, 1 рік, форма погашення: будь-яка)

Серед 50 найбільших   лише 4 банки  не беруть разову комісію за видачу кредиту – це  Правекс-банк, Всеукраїнський банк розвитку, Хрещатик, Астра Банк. А це означає, що саме в цих банках оголошена ставка є реальною (ефективною). Так, наприклад, в Укргазбанку ставка кредиту становить 16,80%, але разова комісія в 1% робить цей кредит вартістю 18,65%. Серед всіх пропозицій низькі ефективні ставки лише на  об’єкти компанії „Т.М.М” (Ощадбанк). А в лідерах Universal Bank (реальна – 17,66%), Правекс-банк (18%) і Всеукраїнський банк розвитку(18%). Той же Хрещатик пропонує даний кредит зі ставкою 25%. Багато банків пропонують кредити з ефективною ставкою 26 – 27,67%.

Б) Рейтинги кредитів на купівлю житла за програмою ДІУ (гривня, 5 років, форма погашення: будь-яка).

Ефективна ставка тут коливається ід 13,89% до 16,40%. В цій програмі приймають участь не всі банки, тому як правило вибір в невеликих містечках та селах відсутній. Оскільки потрібно з  банків, які присутні на території проживання вибрати той, який співпрацює з державою в цій програмі. Але зазначу, що найпривабливіші умови кредитування пропонує Київська Русь, Фортуна-Банк, Український Бізнес Банк.

В) Рейтинги кредитів на купівлю житла на первинному ринку (гривня, 1 рік, форма погашення: будь-яка)

Характерною рисою є те, що майже всі банки дають кредит на первинному ринку тільки під певні об’єкти, які самі банки й обрали. В тому випадку, коли Ви хочете взяти об’єкт, який не фінансує банк, тоді Ви будете змушені взяти кредит під заставу майна на вторинному ринку. Такий фінансовий продукт пропонує Укрексімбанк, БТА Банк, Хрещатик та інші. Слід зазначити, що Златобанк, Credit Agricole Kiev, Банк ?, Сбербанк России, Український Бізнес Банк, Кредобанк пропонують кредити без застави. Мінімальна ставка 10,99% з разовою комісією 0,99% (ОТП БАНК фінансує новобудову за адресою Олени Пілки, 5), а максимальна -25,45% з разовою комісією 1,2% (УКРЕКСІМБАНК).

Г) Рейтинги кредитів на ремонт (гривня, 1 рік, форма погашення: будь-яка)

На ремонт і реконструювання житла кредити дають Кредобанк, Укрінкбанк, Universal Bank, ПроКредит банк. Ставки дуже великі від 21,38% до 36% з разовою комісією від 0,5%  до 4%  включно. В Universal Bank разова комісія зафіксована в сумі 500 грн..

 

 

Комментировать