Які кобрендові проекти пропонують власникам пластику влітку-2012?

Основна перевага кобрендової картки – можливість без зайвих зусиль брати участь в акціях і програмах лояльності від торгово-сервісних установ. Головна особливість кобрендової картки – це можливість одержання додаткових благ у виді бонусів/миль/знижок/подарунків за повсякденні розрахунки. Іншими словами, одержувати більше за ті ж зусилля (розрахунки картою).

Що стосується попиту на кобрендові картки, то він поки далекий від високого. Як правило, три чверті  (або 75%) зовсім не знають про те, що таке кобрендова картка і які переваги вона може дати.

За останні три роки ринок кобрендових карток виріс і активізувався. Сьогодні можна сказати, що ринок кобрендових карт пожвавився, є запити як з боку гравців у різних сегментах (як правило, це роздрібні мережі, мережі автозаправок і т.д.), так і інтерес з боку банків. Багато гравців відмовляються від дисконтних програм і переходять до бонусних програм.

Крім залучення нових клієнтів, банк при створенні кобрендового проекту найчастіше переслідує ще й іншу мету: стимулювання безготівкових розрахунків. Саме тому умови кобренд-проекта найчастіше нараховують бонуси за розрахунки картою в мережі.

Незважаючи на зростаючу популярність кобрендових карт, їх усе ще не можна назвати масовим продуктом. Зокрема, такі карти можна знайти лише в дев’ятьох установах. При цьому найчастіше в межах одного банку ви не знайдете великої розмаїтості «партнерських» карт – у більшості установ діє лише один кобрендовий проект, і лише в трьох банках (Альфа-Банк, Дельта Банк і ОТП Банк) – по двох.

«Чемпіоном» же по кобрендингу серед компаній можна вважати «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ)– вони виступають партнером по кобрендових проектах відразу трьох установ: Першого Українського Міжнародного Банку, ОТП Банку, і Банку «Фінанси і Кредит».

Отже, Райффайзен Банк Аваль співпрацює з компанією МТС, ВТБ БАНК з усіма спортивними магазинами на всій території України, ПУМБ З МАУ, Альфа-Банк  з „Ельдорадо” і „Дрімтаун”, ОТП Банк з МАУ і АЗС «Шелл», Банк «Фінанси і Кредит» з МАУ, Банк „Південний” з мережею „Антошка”, Український бізнес банк з готелями та клініками в Донецьку та Полтаві, Дельта Банк з «Фокстрот»       та АЗС «КЛО», «Подорожник», кафе «Борщ», ресторани «Фішка».

Однак варто врахувати, що повною мірою скористатися перевагами партнерської програми зможуть ті власники «пластику», хто часто і багато їм розплачується.

Наприклад, за кобрендовою програмою МАУ і Банку «Фінанси і Кредит» одна бонусна миля нараховується за 12 гривень, оплачені картою в торгово-сервісній мережі. При цьому для того щоб одержати безкоштовний квиток в економ-класі на внутрішньому рейсі, потрібно накопичити 10 тисяч миль, або витратити з карти Visa Classic 114 тисяч гривень (враховуючи те, що 500 миль користувач одержить у подарунок при оформленні карти), а з карти Visa Gold – 108 тисяч гривень.

 

Кобренд-карту варто оформляти у випадку, якщо:

  • ви вже є клієнтом одного з партнерів (банку чи організації) — тоді ви зможете отримувати більше привілеїв за рахунок другого партнера, при цьому не роблячи додаткових зусиль;
  • ви часто розраховуєтесь карткою — тоді кобренд карта, наприклад, з авіалініями, дозволить накопичити бонусні милі для обміну на авіаквитки або на туристичну поїздку за рахунок банку і партнера;
  • вартість обслуговування карти не перевищує цінність блага, одержуваного в рамках участі в кобренд-програмі.

Для початку клієнт повинен розібратися в тому, які переваги кобрендова карта йому дає, наприклад, грейс-період, наявність бонусів або балів і так далі. Клієнтові потрібно зрозуміти, чи відповідають умови карти його манері поведінки: тому, як часто він здійснює покупки, на які суми і так далі. Зручно і те, що, згідно з новим Законом України про захист персональних даних, якщо ви не хочете значитися в чиїйсь базі даних, то при оформленні кобрендовою карт, або вступ до бонусну програму, ваші дані будуть внесені в базу партнерів.

Комментировать