Безконтактна платіжна картка. Що це?

Принцип роботи безконтактної платіжної карти для користувача гранично простий: досить прикласти карту до пристрою, що зчитує – і ваші покупки оплачені. Аналогічно діють, скажемо, карти на поїздки в київському метро. І це не дивно, адже проїзні квитки – це, можна сказати, прабатьки безконтактних платіжних карт.

І от, наприкінці 2011 року технологія безконтактних платежів прийшла в Україну у виді технології PayPass від компанії MasterCard. Нововведення являє собою стікер, що користувач може прикріпити до гаманця або мобільного телефону і використовувати як платіжний засіб. Навесні-2012 свою альтернативу – безконтактну платіжну карту PayWave – запропонувала і Visa. Щоб відразу популяризувати новинки серед користувачів і продемонструвати їхню головну перевагу – скорочення черг, термінали по прийому безконтактних карт були встановлені в супермаркетах Fozzy Group («Сільпо», «Фора», «Буми» і т.д.) і гіпермаркетах «Метро».

У першу чергу до переваг безконтактних платежів відносять швидкість проведення операції. Технології дозволяють проходження операцій на малі суми (до 200 гривень по картах Visa і до 100 гривень по картах MasterCard) тільки прикладанням карти до магнітного сканувача, без уведення Пін-кода. При цьому карта не передається в руки касирові. Відповідно до статистики МШС тривалість проходження транзакції в торговельній мережі скорочується на 40%.

Безконтактну карту вважають більш безпечною. Таку карту не потрібно передавати в руки касирові, що зменшує ризик зчитування інформації з карти шахраями. При сумі покупки, що перевищує 100-200 гривень, обов’язкове введення Пін-кода, таким чином, клієнт може бути упевнений, що у випадку крадіжки карти зловмисник не зможе розрахуватися на велику суму.

Що стосується недоліків нововведення, то вони в першу чергу зв’язані з більш високою вартістю безконтактного «пластику» у порівнянні з традиційним. А також обмежена кількість торговельних точок, що можуть приймати безконтактні  платіжні карти.

Улітку-2012 одержати безконтактний «пластик» українським користувачам платіжних карт буде непросто. Пропонують такі карти поки всього дві установи, причому в кожній з них є свої обмеження.

 

Так, Приватбанк, першим освоїв сегмент безконтактних карт міжнародних платіжних систем, пропонує карти-стікери MasterCardPayPass, однак тільки у вигляді додатка до кредитної карти. Безконтактна картка власного рахунка не має й окремо не випускається.

Імексбанк пропонує безконтактні платіжні карти тільки української платіжної системи НСМЭП. Обійдуться вони користувачеві дешевше: у 50 гривень за випуск карти і 50 копійок щомісяця за використання додаткової послуги безконтактних платежів. Однак і можливості їхнього використання обмежені: приміром, розраховуватися такою картою можна тільки в Україні, і тільки в оснащених терміналами НСМЕП установах.

 

Банк Витрати по карті Зняття готівки у банкоматі Валюта рахунка Особливості
    Приватбанк Випуск — 50 грн. неможливо гривня MasterCard PayPass; випускається тільки на додаток до кредитної карти; не має власного рахунка
    Імексбанк Випуск — 50 грн., обслуговування — 0,5 грн. у міс., комісія за поповнення — 0,5% від суми без комісії у своєму банку гривня діє тільки на території Україникарта НСМЕП

Стикер PayPass

Комментировать