Брати чи не брати кредит на квартиру? Матеріальна сторона питання

 Чи зможете погашати кредит?

Подумайте, чи вистачить вам зарплати і на всі необхідні витрати і на погашення кредиту. Може бути, що буде потрібно врахувати сукупний дохід усіх членів родини. Чи готові ви витрачати практично всю заробітну плату на погашення кредиту? Чи не поставите ви під погрозу сімейний бюджет? Плануєте дитину? Тоді будьте готові до того, що ваші витрати збільшаться.

Врахуйте, що покупка квартири в кредит – це завжди тривалий термін погашення заборгованості. Життя може кардинально змінитися за рік, а що говорити про 10-15 років? Звичайно, передбачати майбутнє не вийде, але потрібно хоча б оцінити перспективи. Варто подумати про роботу, про те, наскільки ваше положення на підприємстві і саме підприємство стабільне. Не потрібно розраховувати на підвищення по службі, збільшення зарплати або прибутку в бізнесі, поки це не відбудеться, адже в житті може статися різне. Якщо ви не зможете виплачувати кредит, прийдеться робити його реструктуризацію, змінювати графік погашення або рефінансувати заборгованість, а в деяких випадках навіть продати квартиру.

Можете надати заставу?

При покупці нерухомості на вторинному ринку іпотечний кредит надається під заставу нерухомості, що купуєтья. З первинним ринком справа обстоїть інакше. Щоб одержати кредит на житло, яке будується, позичальникові звичайно необхідно надати в заставу банкові іншу нерухомість, тому що новобудова може бути заставою тільки з того моменту, коли на неї зареєстроване право власності. Хоча можна знайти банки, що тривалий час працюють з певними будівельними компаніями, а тому надають кредити, не вимагаючи в заставу наявне в позичальника житло.

Додаткові витрати врахували?

У суму щомісячних платежів включається оплата відсотків за користування кредитом. Позичальник переплачує за майно, що, будь у нього гроші, він зміг би купити дешевше. Власне, це головний мінус кредитування.

Важливо також врахувати, що крім сплати основної суми кредиту і відсотків, вас чекають і інші витрати. Зокрема, банки обов’язково вимагають щорічного страхування заставної нерухомості. У деяких випадках буде потрібно страхувати життя позичальника і втрату працездатності, а також титул власності.

Крім того, обслуговування кредиту завжди супроводжується додатковими витратами:

— комісія розгляду заявки (сплачується обов’язково, незалежно від того, видадуть кредит або відмовлять);

— комісія за відкриття рахунка (від 1% від суми кредитування);

— комісія за безготівкове перерахування коштів;

— комісія за прострочення платежу (зрозуміло, штраф накладається тільки за несвоєчасне погашення, але для цього вистачить і одного простроченого дня);

— послуги нотаріуса;

— оцінка нерухомості (100-150 доларів, причому часто позичальник не може вибирати оцінну компанію і тариф, тому що це вирішує банк) і ін.

На перший внесок зібрали?

Для одержання кредиту на нерухомість необхідно внести визначену суму грошей – перший внесок. З одного боку, це мінус, адже якусь суму все-таки необхідно накопичувати або займати в родичів, але з іншого боку — чим більше буде внесок, тим менше виплачувати по кредиту. Деякі банки надають кредити, не вимагаючи авансу, але ставка по них буде на 1-2 % вище, ніж по іпотеці з внеском. Іноді гарним рішенням буде угода іпотечного обміну, при якій «стара» нерухомість позичальника продається, а виручені гроші зараховуються як первісний внесок. Ще один варіант – узяти споживчий кредит і внести його як внесок по іпотеці.

Що ви одержите в підсумку?

Куплена позичальником нерухомість відразу стає його власністю. Власник може жити в квартирі, бути прописаним і прописувати в ній родичів, а також здавати її в оренду (з дозволу банку). Обмеження діє тільки на продаж нерухомості або її обмін. Іпотека особливо вигідна тим, хто знімає житло. За ті ж гроші, що ідуть на оплату оренди, можна придбати власну квартиру, адже найчастіше місячна вартість оренди практично дорівнює сумі щомісячного платежу по кредиту.

Чи готові ви? Чи зможете? Подумайте про те, чого ви хочете, і зіставте це зі своїми можливостями. Якщо ж ви готові взяти кредит, дійте!

Комментировать