Споживчий кредит: брати чи не брати?

З розвитком банківського сектора споживче кредитування стало вірним помічником для багатьох людей. У самі важкі моменти такі види позик рятували родини від проблем, даючи шанс реалізувати свої мрії й ідеї. Якщо раніше взяти такий кредит було важко, то за останні 5 років ситуація змінилася в кращу сторону. Кількість документів, потрібних для одержання грошей, скоротилося, а швидкість розгляду заявок на кредитування істотно збільшилася.

Якщо людині потрібно зробити ремонт у квартирі, купити запчастини для автомобіля, облаштувати дачу, придбати велосипед або відправити дітей у літній табір, то вона може без проблем звернутися в банк і одержати визначену суму. Звичайно, ніхто не видасть занадто великі кошти, але ліміти достатні, щоб за допомогою цих грошей вирішити всі життєві питання.

Банки вважають споживче кредитування найбільш прибутковим напрямком діяльності. Адже суми не занадто великі, а відсотків по них досить, щоб забезпечити належний рівень прибутку фінансовій структурі. Та й відсоток повернення таких позик набагато вищий, ніж серед інших видів кредитів.

Популярність споживчих кредитів багато в чому пов’язана з тим, що кризові і посткризові ситуації позбавляють людей визначеного відсотка доходів. Багатьом потрібна фінансова допомога на реалізацію своїх інтересів. Банки виступають у ролі помічників і пропонують позики на вигідних умовах.

Після кризи рівень популярності споживчих кредитів і кількість пропозицій від банків небагато знизилися. Ринок перенаситився, а багато людей втратили колишній рівень платоспроможності.

Але і ставки кредитування серйозно б’ють по кишені клієнтів банків. Адже в кризові часи фінансові організації підвищують їх, доводячи, часом, до вкрай нелогічних величин. Як наслідок такої політики, зниження інтересу населення до споживчих кредитів. Далеко не кожна людина тепер може повернути позику, отриману, приміром, під 56 % річних. До того ж, багато банків додають масу схованих платежів і штрафних санкцій, що у наслідку виявляються «приємним сюрпризом» для позичальника. Саме тому вважається, що банки самі винуваті в тім, що люди перестали брати нові гроші в подібних фінансових структурах.

Люди беруть споживчі кредити, не звертаючи уваги на процентну ставку. Однак згодом вони розуміють, що потрапили в дійсну фінансову пастку і вирватися буде не так просто, як здавалося на самому початку.

Красиві рекламні слогани і плакати залучають нових позичальників, що також виявляються жертвами власної безграмотності і сірих методів економістів. На Заході вже давно викорінили сховані комісії і платежі, а кредит у 7 % річних вважається грабіжницьким. Вітчизняний клієнт ще не звик вивчати договір, стежити за відсутністю різних платежів, що були злочинно приховані банками. Природно, він бере гроші під 25-35 %, а потім не може віддати потрібну суму в обговорений термін.

В ідеалі, споживчий кредит – це відмінна допомога людині, якій потрібні гроші. І в усім світі такий вид позики досить цінується банками і їхніми клієнтами. З кожним роком процедура одержання фінансів спрощується, створюються бази позичальників, модернізується система виплат і контролю. Як тільки держава розуміє важливість регуляції сектора на законодавчому рівні, відразу з’являється чітка перспектива відновлення фінансового ринку. Не варто боятися споживчих кредитів. А от побоюватися нечесних банків і кредитних союзів потрібно в першу чергу! Якщо уважно читати договір, уточнюючи кожен момент, то можна в майбутньому уникнути цілого океану проблем, зв’язаних з несподіваними сюрпризами від банку.
Карта

Комментировать