5 небезпек карти Приватбанку

Ви стали власником кредитної карти Приватбанку! Не поспішаєте радіти.

Безперечно, кредитка від Приватбанку має цілий ряд переваг. Починаючи з простого і безкоштовного оформлення і закінчуючи доступними сервісами, такими як керування рахунком у режимі реального часу через систему «Приват24», мобільний банкинг і цілодобовий сервіс через термінали самообслуговування і розгалужену мережу банкоматів.

Проте, радуватися карті Приватбанку можна лише в тому випадку, якщо знати і по можливості уникати небезпек, що містять у собі інструкції з використання кредитки в сукупності з тарифами.

Небезпека № 1: пільговий період кредитування

Кредитки Приватбанку передбачають пільговий період кредитування:

  • Visa Classic – 30 днів з моменту кожної покупки (витрати)
  • MasterCard Electronic – до 55 днів (30 днів розрахунковий період + 25 платіжний період)

Реклама обіцяє, що протягом пільгового періоду власник карти користується кредитом безкоштовно. Насправді право безкоштовного користування коштами банку з’являється лише в тому випадку, якщо ВСЮ суму заборгованості, що утворилася протягом розрахункового періоду, погашати до 25 числа наступного місяця.

У випадку з картою Visa Classic розрахунковий і платіжний періоди збігаються. Таким чином, оплативши щось кредиткою, приміром, 5 квітня, погасити повну вартість покупки необхідно до 4 травня включно.

Якщо погасити не всю суму, а тільки частину, навіть якщо до повної суми не буде вистачати усього лише 1 грн., або гроші на рахунок потраплять на день пізніше, право на пільговий період втрачається і на всю суму заборгованості нараховується відсоток по базовій ставці (2,5 % – 3 % на місяць, тобто 30 % – 36 % річних).

Загальну суму заборгованості за місяць можна довідатися з виписки по карті, що на відміну від багатьох інших банків Приватбанк надає за додаткову плату. Вартість виписки:

  • за поточний період – 3 грн.
  • за попередні періоди – 30 грн.

Служба Приватбанку НЕ інформує клієнтів про стан рахунка (наявність і сума заборгованості, кінцева дата погашення і т.д.). Облік і контроль буде лежати винятково на власнику карти Приватбанку, тобто на Вас.

Небезпека № 2: щомісячні платежі

Кожен місяць власник кредитної карти Приватбанку повинний вносити щомісячний платіж, що складає 7 % від існуючої заборгованості, але не менш 50 грн.

Приміром, з наданого ліміту кредитної лінії в сумі 5000 грн. ви витратили тільки 1000 грн. У цьому випадку вам необхідно протягом місяця, що слідує за звітним, внести на рахунок мінімум 70 грн., максимум – 1000 грн. (щоб скористатися пільгами).

Якщо цього не зробити, банк нараховує пеню. Пеня складається з двох складових:

  • базова процентна ставка за договором за кожний день прострочення
  • плюс 1 % заборгованості, якщо прострочення по кредиту або відсотках на суму 50 грн. і більш складають 5 і більш днів, але не менш 30 грн. на місяць.

От як це виглядає на прикладі: у квітні ви витратили 1000 грн., у травні рахунок не поповнили, а погасили заборгованість тільки 10 червня, базова процентна ставка 3 % на місяць. Пеня складе 40 грн.:

  • 1000 грн. * 3 %/30 днів * 10 днів прострочення = 10 грн.
  • оскільки 1 % заборгованості від суми 1000 грн. складає 10 грн., тобто менш 30 грн., банк стягує ще 30 грн.

Небезпека № 3: порушення термінів платежів

Якщо з якої-небудь причини ви не внесете щомісячний платіж або порушите строк по кожному з передбачених договором грошових зобов’язань більш ніж на 30 днів, банк стягує штраф у сумі 500 грн. + 5 % від суми заборгованості за кредитом. У заборгованість включається основний борг, а також відсотки і комісії.

Цілком реально витративши 100 грн. з карти Приватбанку і надалі забувши про неї, через кілька місяців виявитися у великому боргу в банку. Сума боргу буде в 5 і більш раз перевищувати суму кредиту.

Небезпека № 4: готівка в кредит

При знятті готівки з кредитки Приватбанку в банкоматах банку кожна знята сотня обійдеться в 5 грн. (1-100 грн. – 5 грн., 100,01-200 грн. – 10 грн. і т.д.). При знятті сум, що перевищують 500 грн., комісія складає 4 % від суми операції.

Скориставшись банкоматами інших вітчизняних банків, до суми витрат необхідно додати ще 5 грн./ 1 $, при знятті грошей за рубежем – 30 грн./ 3 $.

До того ж, на операції з готівкою не поширюється пільговий період кредитування. Відсоток за користування готівкою вам доведеться платити в будь-якому випадку, коли б ви не сплатили борг.

Небезпека № 5: моніторинг неактивної карти

Тарифами Приватбанку передбачена комісія за моніторинг неактивної карти.

Що це таке краще розглянути на прикладі. Допустимо, що на карті Приватбанку залишилися ваші кошти в сумі менш 100 грн. (позитивний залишок) і протягом 3-х місяців підряд ви не здійснювали операції по карті. У цьому випадку банк нараховує комісію за моніторинг неактивної карти. Сума комісії – залишок коштів, але не більш 10 грн.

Іншими словами, маючи на карті 0,01-99,99 грн. власних коштів ви упевнені, що банкові нічого не винні, користуватися кредитними коштами також не маєте наміру, тому про карту благополучно забуваєте. Через три місяці банк починає щомісяця нараховувати комісію за моніторинг неактивної карти. У результаті, за кілька років сума заборгованості складе кілька сотень.

На закінчення ще одне застереження.

Приватбанк НІКОЛИ НЕ ІНФОРМУЄ клієнтів про виникаючі «проблеми», адже для банку це не проблеми, а дохід. Про те, скільки ви винні банку, довідаєтеся, коли термін дії карти підійде до кінця і вам уже нарахують усі мислимі і немислимі відсотки, штрафи, пені і комісії.

ВИСНОВОК: кредитка Приватбанку — відмінний банківський продукт для відповідальних і фінансово грамотних клієнтів. Якщо ви такими не є, краще підшукати банк, що піклується не тільки про свої доходи, але і про клієнтів, або відмовитися від кредитів узагалі.

 
Карта

Комментировать