Кредитка «Універсальна» Приватбанку – 5 рекомендацій, як не платити відсотків по кредиту

1. Наприкінці кожного місяця уточнюйте суму заборгованості за кредитом.

 

Зробити це можна самостійно за допомогою:

 

  • банкомату
  • терміналу самообслуговування
  • по телефону 0 800 500 003
  • у «Приват24»

 

Вам необхідно з»»»»ясувати загальну заборгованість, а не суму мінімального (!) платежу.

 

Приміром, ваш кредитний ліміт складає 5000 гривень. Доступний залишок на карті – 3500 гривень. Віднімаємо від кредитного ліміту доступний залишок, одержуємо загальну суму заборгованості перед банком у сумі 1500 гривень (5000 – 3500 = 1500 грн.).

 

Здійснювати таку контрольну перевірку найкраще 30-31 числа місяця, але можна і раніш, якщо після цього ви не збираєтеся користуватися кредиткою. Суму заборгованості необхідно запам»»»»ятати, записати, зафіксувати будь-яким зручним способом. Це та сума, що вам необхідно внести на картковий рахунок до 25 числа наступного місяця.

 

2. Намагайтеся поповнювати карту максимум до 20 числа.

 

Особливо актуально дана вимога у випадках, якщо для погашення кредиту ви використовуєте:

 

  • банкомат з функцією прийому готівки, що знаходиться за межами банку – інкасація таких банкоматів здійснюється далеко не щодня, від моменту внесення коштів через банкомат, до моменту їхнього зарахування на рахунок може пройти не один день. Вам же важливо, щоб до 25 числа гроші потрапили на рахунок, причому ДО закінчення банківського дня, а це 16-00, а не 24-00
  • оплата через термінали самообслуговування – причини ті ж, що й у попередньому випадку
  • оплата банківським переказами через інший банк – час проходження платежу може складати від 1 до 5 днів
  • оплата за допомогою Укрпошти – тривалий час проходження платежу

 

3. Завжди направляйте на погашення кредиту на 10-20 гривень більше, ніж сума заборгованості, зафіксована на кінець місяця (див. п. 1).

 

Це відгородить вас від непередбачених комісій. Пам’ятайте, якщо для погашення повної суми боргу вам не вистачить всього 1 копійки, умови пільгового періоду кредитування вважаються не виконаними. Банк нарахує відсотки на всю суму заборгованості, начебто ніяких пільг не існувало. «Зажмете» 20 гривень, можете втратити на відсотках 100, 200 і т.д. у залежності від величини кредиту. Скупий платить двічі.

 

4. Оплачуйте кредиткою тільки ту суму, що зможете погасити протягом місяця.

 

Вимога вносити обов»»»»язковий платіж у розмірі 7 % від заборгованості за кредитом, але не менш 50 гривень, не має ніякого відношення до пільгового періоду. Так банк страхує свої ризики. Кожен місяць перевіряє, що клієнт не випарувався, відповідально відноситься до умов договору, виконує обов»»»»язкові платежі.

 

Перераховуючи обов»»»»язковий щомісячний платіж, ви відгороджуєте себе від штрафних санкцій. При цьому про пільговий період можете забути. Відсотки за користування кредитом не стягуються тільки тоді, коли щомісяця борг перед банком погашається повністю.

 

5. Кредитка – дороге задоволення для тих, чиї доходи нерегулярні, а також для тих, кому необхідна велика сума, гасити яку передбачається протягом декількох місяців.

 

Якщо ви не впевнені, що зможете з місяця в місяць гасити всю суму, що зайняли в банку, або вам потрібний кредит на тривалий період, кредитка «Універсальна» не кращий варіант.

 

Скористатися нею можна. Головне не зваблюватися на рекламні запевняння про можливості користуватися кредитом безкоштовно і чітко розуміти, що ви берете кредит під 30 % річних. Пільговий період кредитування в таких випадках вам буде недоступний.

 

У завершення хотілося б відзначити, що подібна схема пільгового періоду діє в багатьох банках. Приватбанк і його карта «Універсальна» приведена як приклад тільки тому, що цей банк є абсолютним лідером по кількості випущених банківських карт, якому належить більш 50 % карткового ринку.

 

У цілому ж приведені рекомендації підійдуть для більшості кредиток, що передбачають пільговий період. Усвідомивши принцип, вам не буде важко з»»»»ясувати у вашого банку особливості дії вашої карти, і користуватися кредитним продуктом з максимальною вигодою для себе.

Комментировать