Що таке аннуітетний і диференційований платіж по кредиту?

При одержанні кредиту, може статися так, що ви або при оформленні заяви побачите ці терміни, або ж, вас запитає працівник банку про вибір виду платежів. Хоча найчастіше вони не запитують, а тільки констатують факт. Вам же самому треба бути в курсі того, як ви будете погашати кредит у майбутньому, і під які умови платежу ви, виявляється, добровільно підписалися, коли підписували з банком договір кредитування.
Диференційовані платежі по кредиту
Для приклада почнемо з диференційованих платежів. Деякі банки практикують диференційовані платежі, що з однієї сторони начебто не дуже зручні, але в процесі виплати по кредиту, згодом людина починає усвідомлювати, що це дуже навіть прекрасно. Отже, що спочатку не подобається позичальникові? Те, що в перші місяці погашення кредиту вам приходиться виплачувати банкові досить великі суми. Однак, при зменшенні загальної суми боргу зменшуються і відсотки по кредитах, що приводить до зниження загальної суми щомісячного платежу. Таким чином, диференційований платіж містить у собі фіксовану ставку по погашенню основного боргу і процентні утримання, розмір яких залежить від суми боргу. Природно, у перший місяць виплати ви повинні банку всю суму кредиту, і тому відсотки по ньому будуть максимальними. Але саме головне, що добре в цьому виді погашення кредиту, це добровільна переплата, у результаті якої сума основного боргу зменшується швидше, чим розраховано в таблиці, що є у вашому графіку платежів. Виходить, що отут працює правило – чим більше платиш кожен місяць по основному боргу, тим менше відсотків заплатиш у наступному місяці.
Аннуітетні платежі по кредиту
От тут на сайті є кредитний калькулятор, що підраховує в режимі онлайн суму, що ви будете платити по кредиту, у тому випадку, коли банк вам пропонує (нав’язує) аннуітетні платежі по кредиту. Це означає, що вся сума боргу, а також відсотки, поділяються на весь період кредитування, і виплачувати її ви будете рівними частками без зменшення суми протягом терміну кредитування. Таким чином, навіть у перші місяці виплат по кредиту ви не будете платити банкові величезних сум щомісяця. Але місяці будуть йти один за іншим, а сума щомісячних платежів зменшуватися не буде, тому що у вас аннуітетні платежі – рівними частками на весь термін кредитування.

Комментировать